Ratolest je projekt na podporu léčby poruch plodnosti.

Informace, poradenství a psychoterapie pro páry či jednotlivce, pokud se potýkají s některou z poruch plodnosti, příp. s touto diagnózou procházejí somatickou léčbou. V současné době se uvádí, že jde o každý pátý až šestý pár, tedy o 15 - 20% relevantní populace.

Základní nabídka

Psychoterapeutická konzultace nabízí možnost v klidu prohovořit témata, která sice s léčbou úzce souvisejí, přesto však na ně v ordinaci lékaře většinou nezbývá čas:

  • jak zvládat dlouhodobou léčbu
  • jak se vypořádat s nejistotou, která tuto léčbu nutně provází
  • co dělat s nejrůznějšími negativními pocity (pocity osamění, viny apod.)
  • jak předcházet negativním sociálním tlakům z okolí
  • případně jak se vyrovnat s tím, že přes veškerou snahu se výsledek nedostavuje nebo započaté těhotenství skončí předčasně

I špičková centra asistované reprodukce uvádějí úspěšnost na jeden cyklus IVF kolem 35%, často tedy jde nejen o to, jak pár zvládne ne jeden cyklus, ale opakování více IVF. A i když celkové statistiky hovoří o tom, že léčba neplodnosti je úspěšná až v 90% případů, přesto v jejím průběhu mnoho párů potřebuje řešit i otázky, jak bude vypadat jejich společný život, pokud by i přes veškerou snahu právě u nich léčba úspěch nepřinesla.

Další nabídka

Klientům v rámci našich služeb v tomto projektu rovněž nabízíme autogenní trénink jako přípravu na IVF. Jde o nácvik relaxace pro co nejlepší celkové vyladění se na přenos embryí i zvládnutí čekání na výsledek.

Objednání

Lenka Šimková, pracoviště Praha